Publikováno: 22. 1. 2019 | Zpět

V polovině ledna jsme s dětmi  předškolních klubů písecké NADĚJE navštívili Pilařiště ve Sladovně. Úžasný herní prostor, který nabízí aktivity a zážitky v barevném prostoru, kde si děti mohou hrát, odpočívat a podpoří svůj rozvoj po několika stránkách.

Lektorka na začátku návštěvy podpořila zvídavost dětí pohádkou o Rumcajsovi a Mance, jak léčili rýmu. Děti si vyslechly pohádkový příběh a pak se zábava šířila rychlostí blesku. Začaly prohlížet všechny kouty sálu. Prolézaly tunely ze sítí, zkoušely klouzačku a houpačky, zkoumaly barevnou mozaiku, skládaly dřevěné kostky. Děti zde našly i maxi puzzle Večerníčka.  Děti zde dostaly impulzy pro rozvoj fantazie, zkoušely svou fyzickou zdatnost za pomoci různých aktivit. Sálem se ozývaly různé výkřiky, slova údivu, místy i obav. Hlučely. Chvílemi se zdálo, že je zde více dětí, než tomu opravdu bylo.

Co tu ještě děti našly? Mnoho barev, hraček, mozaiky. Je zde prostředí pro objevování, poradí dětem, jak tvořit, poznávat sebe sama  a zároveň se chovat  ohleduplně k druhým. Na konci našeho pobytu děti vše v Pilařišti uklidily na svá místa a rozloučily se s lektorkou se slovy, že se těší na další návštěvu.

Další akcí, kterou do konce ledna NADĚJE připravuje je beseda s psycholožkou SPC Strakonice pro rodiče předškoláků a samozřejmě nebude poslední středu v měsíci chybět návštěva Městské knihovny, kde děti  s lektorkou shrnou téma měsíce „Bydlím, žiji, bavím se“, poví si zimních sportech, zopakují dvě klasické pohádky  „O Budulínkovi“ a  „Boudo, budko“ a zopakují spoustu dalšího, co se děti v lednu učily v předškolních klubech NADĚJE.

Hana Šefránková, vedoucí práce s dětmi a mládeží