Publikováno: 26. 2. 2019 | Zpět

Médiím na kloub již za týden

Projektem "Médiím na kloub" chceme rozčeřit vlny kolem záplavy informací, které nás obklopují a útočí na nás, a ukázat, že senioři se nedají a vědí si rady. Stačí selský rozum. Proto se město Prachatice zapojilo do celostátní kampaně Mediím na kloub. Beseda v sedmi městech ČR (a také v Prachaticích) proběhne 6. 3. 2019 od 10:00 hodin v Radničním sále Staré radnice v Prachaticích.

Zajištěno občerstvení: Selský jogurt, losování vstupenek.

Ing. Zdeněk Svoboda, Nadační fond Lepší senior, Mgr. David Kudrna, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost a tým reportérek České televize Mgr. Lea Surovcová, Pavla Kubálková, Dis., Bc. Tereza Strnadová připravují i pro Prachatice na 6. března 2019 besedu Médiím na kloub od 10:00 hodin v Radničním sále Staré radnice v Prachaticích.

Projekt SenSenu je na podporu mediální gramotnosti seniorů. Cílem projektu je podnítit v seniorech zájem o fungování médií a naučit je zdravě konzumovat jejich obsah. Žijeme v době informační, informace nikdy nebylo snazší získat, stejně tak ale nebylo snazší se v nich ztratit.  Senioři jsou v tomto směru, nikoli vlastní vinou, zranitelní dvojnásob. Série besed, která na problém fake news, dezinformací, hoaxů a dalších upozorní.

Besedy proběhnou v březnu v sedmi městech České republiky, 6. 3. 2019 od 10:00 hodin v Radničním sále v Prachaticích. Organizuje město Prachatice a klub SenSen Prachatice. Malé občerstvení zajištěno, losování vstupenek o zajímavé ceny.

Počet míst je omezen, zajistěte si včas vstupenky u Hanky RH+ (telefon: 724188864 a nebo na emailu: hana.rabenhauptova@mupt.cz).