Publikováno: 1. 3. 2019 | Zpět

Děti z mateřské školy hádaly, soutěžily, zpívaly, malovaly s babičkami

V Mateřské škole na Skalce v Prachaticích se setkaly se seniorkou Jitkou Sedleckou, bývalou učitelkou mateřské školy a pracovníkem komunitního plánování sociálních služeb Městského úřadu Prachatice děti předškolní třídy. Tématem setkání bylo povídání o službách pro rodiče a prarodiče, výstava obrázků a soutěž, malování, zpívání i povídání.

Nejprve si společně všichni povídali o sociálních a zdravotních službách, o kterých děti ví a také o činnostech, které prarodiče (babička s dědou) dělají, navštěvují … Děti znají domov pro seniory, znají Taxík Maxík, že vozí lidi, kteří to potřebují, nemocnici, pomůcky (sluchátka, hole, …), vědí, že prarodiče chodí s hůlkami, dodržují stravování (asi pro diabetiky), chodí k lékaři, čtou si, pracují na zahrádce, tancují, malují, hrají na hudební nástroje, schází se u kávy s kamarády, cvičí na hřišti dole v parku … o tom a mnohém dalším si povídaly děti s návštěvou. Děti i paní učitelky si prohlédly výstavu obrázků Jitky Sedlecké, fotografie Hanky RH+. Jitka Sedlecká povyprávěla o svém koníčku malování a také dětem na památku namalovala několik pohádek.

Všichni společně si zazpívali jarní písničky. Děti malovaly obrázky, které si v pexesu, se kterým si hrály, našly, a na závěr všichni získali za odměnu SeniorPexesa. Každý si je také domů odnesl pexeso s tím, že si je doma zahraje a popovídá o dnešní akci a organizaci, která SENIORPEXESA vydala – SeniorPoint Prachatice za podpory Jihočeského kraje.

Domluvena byla další společná akce zaměřená na komunikaci s osobami se zdravotním postižením a dobrovolnictví.

Hanka RH+ Rabenhauptová