Publikováno: 14. 11. 2018 | Zpět

Děti si v klubovnách připravovaly své lampióny v rámci tvořivých dílen a moc se těšily. V úvodu průvodu jsme si řekli zkrácenou verzi legendy, jak se Martin rozdělil se žebrákem o svůj plášť. A protože dělal dobré skutky, byl později prohlášen za svatého. A také se děti rozdělily o svatomartinské rohlíčky, které napekly. Letos s námi žádný Martin do průvodu nevyšel.

Rozmanité lampióny a lampičky ze skleniček zdobených barvami na sklo nebo vyrobené z papíru a svítících balónků se komíhaly v pevném sevření dětí a průvod od modré lávky prošel dlouhou trasou. Trasou prošlo 28 dětí a 5 dospělých kolem Domovinky na Jiráskově nábřeží, dále se šlo tmou pod proutěným hřištěm, nahoru ke Smetanovu náměstí, průchodem kolem píseckých jeslí, Jeronýmovou ulicí, Palackého sady a závěr byl na Fügnerově náměstí.

Závěr trasy byl u střediska U Sadů značen tajemnými světýlky na zemi podél chodníku. Cesta směřovala do tmy a dovedla děti ke sladkým odměnám - bonbónům, lízátkům a müsli tyčinkám. Ohlasy dětí nás utvrdily, že se jim v průvodu líbilo a že se zase příští rok sejdeme. Letošní lampiónový průvod byl již desátým ročníkem akce pro děti všech středisek NADĚJE.

 

Hana Šefránková, vedoucí práce s dětmi a mládeží