Publikováno: 19. 7. 2020 | Zpět

Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Ostrov střediska Nábřeží z písecké pobočky NADĚJE vyhlásilo na podzim roku 2019 již osmý ročník výtvarné soutěže na téma „HORY JAK JE NE/ZNÁME aneb co si představíš, když se řekne hory?“

Začátek roku 2020 přinesl však překvapení. Vyhlášení výsledků a vernisáž dětských prací bylo také poznamenáno vyhlášením nouzového stavu a přijetím epidemiologických opatření, která měla snížit přenos viru Covid- 19 a tak neproběhlo vše dle plánu v dubnu 2020. Organizátorům se povedlo ve spolupráci s Centrem kultury zastoupeným paní Ivanou Samcovou - Hejlovou zajistit nový termín pro výstavu během letních prázdnin a ve středu 8.7.2020 proběhlo ve třech blocích  i předání odměn dětem přímo v Galerii Portyč.   

Porota měla i letos nelehký úkol. Převážná část obrázků se vztahovala k přírodě, horám, lesům, skalám, turistice, zasněženým horám, ..... Pouze pár dětí si představilo třeba hory prádla, knížek nebo nádobí. Soutěže se účastnily již tříleté děti z píseckých mateřských školek, starší děti ze základních i uměleckých škol z blízkého okolí, školních družin, středních škol, ale též ze vzdálenějších míst České republiky jako např. ze Zborovic,  Trmic a Berouna. Za účast děkujeme i klientům neziskových organizací z Krtečka, Horizontu a Zběšiček.

Celým vyhlašováním, které letos probíhalo v časových blocích, děti provázela moderátorka Jana Jiříková a uvedla i pana místostarostu Petra Hladíka, který pronesl povzbudivá slova pro všechny přítomné.

Výstavu, která je umístěna ve foyer kina Portyč, si můžete prohlédnout vždy půl hodiny před promítáním filmů nebo navštívit Galerii Portyč (vchod zadním traktem budovy kina Portyč).

Hana Šefránková, vedoucí práce s dětmi a mládeží